Komentar

Nazovi Barcelonu za pobjedu od 1:0

Nedjeljni program španjolskog prvenstva zatvorili su na San Mamesu Athletic Bilbao i Barcelona. Pisali smo o tome kako je Barceloni novi najdraži rezultat 1:0, a tim rezultatom su slavili i danas. Strijelac pobjedničkog pobjednika bio je Raphinha, a Bilbao je na kraju možda i zaslužio bod, ali nisu iskoristili svoje prilike. Barcelona je zaprijetila već u 2. minuti kada je Ferran Torres nakon odličnog kontranapada opalio pored gola. Blizu su gosti bili i u 17. minuti. De Jong je odlično proigrao Lewandovskog koji si gura prejak for i time omogućuje Agirrezabali da mu uđe u udarac i propada nova dobra prilika za vodstvo.

Prva dobra situacija za domaćine došla je nakon pola sata igre. Inaki Williams je pokušao s ruba kaznenog udarca, a Ter Stegen je njegov udarac odbio u korner. Iz tog kornera lopta je došla do Raula Garcie čiji se udarac glavom od prečke odbija u gol aut.Kada se činilo da će se na predah bez golova, ukazao se Raphinha. Busqets je pronašao zaboravljenog Brazilca na drugoj stativi, a Raphinha lijepo pronalazi suprotni kut za 0:1. Barcelona je tako na predah ipak otišla s minimalnim vodstvom koje su zaslužili prikazanim u prvom dijelu.

Nismo dugo morali čekati za uzbuđenje u nastavku. Lewandovski je bio najviši u skoku, ali njegov udarac u 52. minuti odlazi malo pored gola. Domaćini nisu imali puno lopte u drugom dijelu, no uspjeli su zaprijetiti u 72. minuti kada je Ter Stegen refleksno obranio udarac Berenguera s desetak metara. Nijemac na golu Barcelone se još jednom iskazao u 79. minuti. Ovoga puta odlično je obranio udarac Muniaina s ruba kaznenog prostora. Udarac je išao u sami desni kut, ali je Ter Stegen još jednom pokazao da je u odličnoj formi.

Ipak, ni Ter Stegen nije mogao spasiti goste u 87. minuti. Oier Zarraga je odigrao dubinsku loptu za Inakija Williamsa koji je još pokazao zavidnu brzinu i matirao ovoga puta nemoćnog Ter Stegena. Ovoga puta Ter Stegen nije uspio spasiti goste, ali se zato javio VAR te je gol poništen zbog igranja rukom Muniaina u začetku akcije. Probali su do kraja za domaćine još Berchiche i Guruzeta, no Barcelona se nekako obranila i uzela nova važna tri boda u borbi za naslov. Ponovno to nije bila najblistavija predstava na kakvu su nas prijašnje momčadi Barcelone navikle pri uzimanju titula. Ipak, vjerujemo da navijače nije pretjerano briga jer bodovna razlika s Realom je opet na devet bodova, a pragmatični stil se iz kola u kolo pokazuje uspješnim.