Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 28)
Komentar

Što smo naučili nakon trećeg kola Lige prvaka?

Treće kolo Lige prvaka možemo nazvati ono provjerenih golgetera, nastavkom dobrih formi te većinskom dominacijom favorita. Svaki od dva dana iza nas nam je donio tek pokoje iznenađenje, no zbroj takvih, kao i onih u prethodnim kolima, je doveo do dosta zanimljive situacija na tablici.

Aston Villa i Liverpool su jedini klubovi koji su osvojili maksimalnih devet bodova, dok je još osam klubova bez poraza, među kojima se posebno ističe Brest kao najveće iznenađenje. Šest klubova još nema niti boda, a pored Crvene zvezde, Young Boysa, Slovana iz Bratislave te Sturm Graza, tu su i dva kluba iz Red Bullove konglomeracije, Salzburg i Leipzig.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Utorak je krenuo očekivanim pobjedama. Nakon pobjede nad Zvezdom 5:1 postaje jasnije koliko je bod protiv Monaca za Dinamo bio dobar rezultat, odnosno koliko bi bio čudesan uspjeh da su uzeli sva tri. Monaco i dalje ne zna za poraz u svim natjecanjima, a jedini problem koji su imali do sada su bili povremena pomračenja uma Thila Kehrera. U nadolazećim utakmicama protiv Bologne i Benfice mogu napraviti ogroman korak ka osiguranju visokog plasmana na tablici. Zvezda bi pak vrlo lako mogla ovu kampanju završiti s nula bodova.

Sezona Christiana Pulišića i dalje ide u dobrom smjeru, iako je forma Milana toplo-hladna. U 11 odigranih utakmica u ligi i Ligi prvaka je Amerikanac zabio sedam golova, a asistirao za tri. Pobjeda od 3:1 protiv Club Bruggea je za Milan bila ključna jer im slijedi utakmica protiv Real Madrida pa bi mogli imati samo tri boda nakon četiri kola, međutim nakon toga slijede utakmice sa Slovanom i Zvezdom gdje će tražiti preostale bodove. Protiv Bruggea je sve funkcioniralo ok, no Milan točno i je u tom nekom drugom ešalonu gdje bi trebao biti bolji od takvih klubova, dok su im Liverpool i Leverkusen ipak prevelika prepreka.

Aston Villa je nakon utakmice protiv Bayerna ovo kolo imala nešto lakši zadatak protiv Bologne te su ga odradili na razini pobjedom od 2:0. Uz Atalantu, Arsenal, Inter i City su momčad koja nije primila niti jedan gol, a pored već standardnih Watkinsa, McGinna ili Durana, se sve više sada promiče i Morgan Rogers kao ključni igrač te momčadi. Rogers je počeo dobivati svoje šanse krajem prošle sezona, a u pripremnim utakmicama je izgledao sjajno. S tom formom je nastavio i kroz sezonu gdje je imao na početku malo problema s realizacijom, no sve drugo radi na ozbiljnoj razini. Pored sjajnog osjećaja za dodavanje te nogometne inteligencije, Rogers je trenutno drugi najbolji dribler Lige prvaka nakon Rafaela Leaoa.

Svoju prvu pobjedu u Ligi prvaka je upisala i Girona, a Viktor Gyokeres si je golom i asistencijom protiv Sturma još malo podigao cijenu koju će neminovno netko isplatiti uskoro. Arsenalova pragmatičnost je na djelu bila viđena i protiv Shakhtara kojeg su zadržali na jednom udarcu u okvir, dok je pobjeda mogla biti i veća da je Leandro Trossard zabio s bijele točke.

PSG se ozbiljno ispromašivao protiv PSV-a te si je smanjio šanse za potencijalni ulazak u top osam i direktni plasman u osminu finala. U zadnja dva mjeseca im jedino Girona nije zabila gol, dok im napad previše ovisi o tome na koju su nogu ustali taj dan Bradley Barcola ili Ousmane Dembele. A tek slijede dvoboji s Atleticom i Bayernom. Posla je puno za Luisa Enriquea.

Da vam je netko rekao da je Max Allegri na klupi Juventusa i dalje dok gledate utakmicu protiv Stuttgarta, vjerojatno ne biste u to posumnjali. U Ligi prvaka je Juventus u tri utakmice primio pet puta više golova nego li u Serie A u 11, a niti jedna momčad ih nije toliko gazila kao Stuttgart ove sezone. Samo zahvaljujući Matiji Perinu je Juventus izgubio samo s 1:0 jer je vrlo lako mogli biti tri ili četiri razlike. Ni približno onome što želi gledati Thiago Motta.

Izgledalo je sve tako divno za Borussiju Dortmund. Nakon prvog poluvremena su vodili 2:0, Jamie Gittens je postao najmlađi Englez koji je zabio gol Real Madridu i nade za prvu pobjedu na Bernabeuu u povijesti su bile žive. A onda je na scenu stupio on. Iako ne bi smjelo imati utjecaja, nema sumnje da će izvedba Viniciusa Juniora potaknuti još malo njegove glasače da kažu kako je zaslužio Zlatnu loptu koja se dodjeljuje 28.10.

Nije Vinicius bio jedini zaslužan za preokret na 5:2, no njegov performans je jednostavno bio takav da će se samo o tome pričati. To ne rješava doduše Realove probleme koji izgleda kao momčad koja bez problema može dopustiti jednaku količinu opasnih napada koliko ih može i stvoriti. Lucas Vazquez kao čovjek koji je zabio za 3:2, ali i preko čije strane je išlo mnoštvo opasnih napada gostiju je najbolja vizualizacija toga. Međutim, Dortmund Nurija Sahina isto pati od toga pa se ovdje jednostavno sve slomilo na individualnoj kvaliteti koje Real jednostavno ima više nego li vjerojatno itko drugi u Europi. Ključno pitanje je hoće li im to biti dostatno za El Clasico ovog vikenda.

Srijeda je krenula s dva pomalo neočekivana, no ne potpuno šokantna rezultata. I Atalanta i Leverkusen su bili favoriti protiv Celtica i Bresta, no obje su se momčadi morale zadovoljiti bodom. S time da je puno teže bilo zadovoljiti se Atalanti koja je uputila 22 udarca uz sedam velikih šansi. Samo ih je Mario Pašalić propustio pet. Atalanta je i dalje bez primljenog gola, ali ovo je bila utakmica u kojoj su se morali priključiti vrhu. Nešto drugačija je ipak bila situacija u Francuskoj gdje je Brest ipak ograničio Leverkusen kako je malo koja ekipa napravila ove sezone. Pored gola Floriana Wirtza, preostala dva udarca u okvir su se izrodila nakon prekida, dok iz igre više nije bio upućen niti jedan.

Pobjeda Lillea protiv Atletica u Madridu nije bila u potpunosti poštena. Apsolutno nikome nije jasno zašto je Lille dobio jedanaesterac kojeg je u 74. minuti realizirao Jonathan David. Jedna od najgorih sudačkih odluka ove sezone je zasjenila činjenicu da je David ove sezone postao stručnjak za madridske klubove tako što je nakon gola Realu zabio i dva Atleticu. O Simeoneu i njegovim postavkama, konkretno s postavljanjem Axela Witsela i načinu korištenja Juliana Alvareza, bi se također moglo pričati. Kao i činjenici da Alexander Sorloth nije mogao pogodit more s rive. Međutim, pod ovim uvjetima će sve to pasti u zaborav.

Ono što neće je predstava Raphinhe protiv Bayerna u visokoj pobjedi Barcelone od 4:1. Renesansa kluba pod Hansijem Flickom se nastavlja, a njegova odluka da Brazilac postane kapetan kluba te da ima slobodnu rolu praktički raditi što hoće itekako isplaćuje dividende. Od igrača koji je umalo završio među prodanima ovoga ljeta kako bi se namirile financije, Raphinha je postao talisman momčadi u kojoj tu ulogu nije lako preuzeti.

Barcelona nije odigrala savršenu utakmicu. Dapače, pomalo je izgledalo i suicidalno kada bi se postavili visoko i usko dok Alejandro Balde i Jules Kounde nisu točno znali što trebaju raditi. Međutim, Bayern to nije iskoristio. Strana s Raphaelom Guerreirom i Michaelom Oliseom nije pružila dovoljno prema naprijed, dok su na iza protiv Raphinhe bili beskorisni. Slaba utakmica Manuela Neuera, par tipičnih pomračenja uma stoperskog para Kim – Upamecano i Bayern nije mogao puno. Odnosno možda je i mogao da Vincent Kompany nije toliko tvrdoglavo, kao i mnogi mladi treneri, forsirao svoj stil i filozofiju nauštrb prilagodbe koja može donijeti rezultat. Isto je radio s Burnleyjem pa čudi da nije u međuvremenu ništa naučio.

Inter je teže od očekivanog došao do pobjede protiv Young Boysa, no zasluženi pogodak je ipak došao u 93. minuti. Podsjetila je ta utakmica pomalo na onu Atalante, s time da je Inter imao i jedanaesterac kojeg nije iskoristio Marko Arnautović. Obrana je pak i dalje stabilna, no Young Boysi nikada nisu ni trebali biti prijetnja.

Iznenađujuća je bila pobjeda Feyenoorda nad Benficom s 3:1, a novi igrač na kojem treba držati oko je Antoni Milambo. Dva gola, nekoliko uspješnih driblinga i osvojenih duela, kao i dobra dodavanja, su obilježila partiju ovog 19-godišnjaka koji je već sada sakupio više minuta nego li čitave prošle sezone.

Dobro kolo za Engleze su zaključili Manchester City i Liverpool. City je razbio Spartu Prag 5:0 uz gol Erlinga Haalanda koji pripada katalogu golova Zlatana Ibrahimovića, dok je Liverpool pod Arneom Slotom još jednom defenzivno bio na visokoj razini, dok su komotno mogli zabiti još gol do dva. Vidjeli smo još jednu doktorsku izvedbu Ryana Gravenbercha u sredini terena, Konstantinos Tsimikas je pokazao da bi mogao biti i prvotimac, dok Mohamed Salah nije morao biti na terenu duže od sat vremena da bi pobjeda bila osigurana.

Standings provided by Sofascore
Komentari

Povezano