1. NL: Vukovaru samo bod protiv BSK-a, igrač Croatije u suzama napustio teren

Ove srijede, usred tjedna, odigrane su zaostale utakmice sedmog i osmog kola 1.NL u kojima su se sastali Vukovar 1991 i BSK te Dugopolje i Croatia iz Zmijavaca. Obje utakmice su okončane bez pobjednika te su sva četiri kluba uknjižila po bod.

Susret na istoku Hrvatske završio je bez pobjednika rezultatom 1:1. Vukovar je stigao u prednost u 77. minuti predivnim pogotkom Vanje Pelka koji je s ruba kaznenog prostora savršeno pogodio suprotni kut. Gosti iz Bijelog Brda vratili su rezultat u egal sedam minuta kasnije kada je Lazar Vujanić zabio glavom i postavio konačan rezultat.

Vukovar je ovim bodom blago učvrstio svoju prednost na vrhu ljestvice te su sada dva boda
ispred Dubrave, a BSK se slično tome za bod udaljio od posljednjeg Zrinskog.

Na jugu države su Dugopolje i Croatia Zmijavci odigrali 0:0, a trenutak utakmice bio je drugi
žuti, odnosno isključujući crveni karton Alexandrea Kloppa koji je u suzama napustio teren. Dugopolje nastavlja laganim ritmom skupljati bodove jer ovo im je već šesti remi u deset kola te se nalaze na desetom mjestu, dok Croatia mirno plovi po sredini poretka na šestom mjestu s 14 bodova.