Tri gola i asistencija u 25 minuta za kapetana Islanda

Ne bi priča o ovom hat-tricku bila svakodnevna vijest, čak i ukoliko znate da je protivnik s druge strane bio nogometni Liliputanac Lihtenštajn. Međutim, priča o hat-tricku kojeg je u razmaku od 25 minuta postigao Aron Gunnarsson, islandski kapetan koji igra na poziciji središnjeg braniča, zaslužuje da joj posvetimo povećanu pozornost.

33-godišnji branič katarskog Al-Arabija ove je sezone u nešto manje od 1.700 minuta kompetitivnog nogometa postigao tek 1 pogodak u katarskom Kupu, dok je inače u karijeri ipak bio produktivniji. Za Cardiff je u 286 nastupa postigao 25 pogodaka i upisao 22 asistencije, za Coventry u 133 utakmice postigao 6 pogodaka i dodao 8 asistencija. U cijeloj je dosadašnjoj reprezentativnoj karijeri pak, prije ove utakmice bio postigao tek 2 pogotka u 100 utakmica! Posljednji od ta 2 pogotka zabio je u kvalifikacijama za Euro 2016., 12.6.2015. protiv Češke, a s ovim se hat-trickom smjestio na diobu 3. mjesta najboljih strijelaca kvalifikacija, iza Højlunda s 5 i Cristiana Ronalda s 4.

Osim golova za 3:0, 4:0 i 5:0, Gunnarrson je stigao i asistirati Haraldssonu za 2:0, a izbornik Arnar Vidarsson se vjerojatno odlučio smilovati domaćinima i svog raspoloženog strijelca izvaditi iz igre u 75. minuti, pa su Islanđani do kraja postigli još “samo” 2 zgoditka, za konačnih 7:0.

Inače, posegnuli smo u riznicu sjećanja i braniča koji su u karijeri uspjeli postići neke “poznatije” hat-trickove, kako bismo vidjeli u kojem se ekskluzivnom društvu sada nalazi Gunnarsson: