Ajax ostao bez pobjede u sudačkoj nadoknadi

Ajax je u 13. kolu nizozemske Eredivisie bio vrlo blizu treće uzastopne prvenstvene pobjede. Gostovali su kod Almerea i vodili sve do posljednjih nekoliko trenutaka utakmice, a na kraju je ipak završilo podjelom bodova uz rezultat 2:2.

Domaćini su stigli u vodstvo u 67. minuti preko Van de Kampa, da bi samo minutu kasnije za Ajax izjednačio Chuba Akpom koji je svega nekoliko trenutaka prije ušao u igru. U 82. minuti Ajax je stigao do potpunog preokreta pogotkom Benjamina Tahirovića koji je također susret započeo na klupi za pričuvne igrače.

Kada se činilo kako će Ajax upisati novu pobjedu domaćin je izjednačio u trećoj minuti sudačke nadoknade, a precizan je s bijele točke bio Thomas Robinet i postavio konačnih 2:2.

Za Ajax su igrala i dva hrvatska reprezentativca, a posebno se istaknuo Josip Šutalo koji je imao sedam otklonjenih opasnosti uz 8/11 osvojenih duela. Borna Sosa je zamijenjen već na poluvremenu, dok je Jakov Medić susret odgledao s klupe za pričuvne igrače.