Ajax razbio Heerenveen i pobjegao iz zone ispadanja

Nogometaši Ajaxa su na domaćem terenu svladali Heerenveen rezultatom 4:1 u dvoboju 11. kola nizozemske Eredivisie. Prvi je to puta ove sezone da je momčad iz Amsterdama povezala dvije pobjede u nizu, a ovo im je tek treće slavlje u prvenstvu.

Ajax je poveo golom Stevena Bergwijna u 25. minuti, a svoju prednost je povećao u 42. minuti kada je strijelac bio Brian Brobbey. Ipak, u posljednjim trenucima prvog poluvremena gosti su smanjili zaostatak golom Luuka Brouwersa.

Chuba Akpom je dvama pogotcima u završnici susreta potvrdio pobjedu Ajaxa, prvo je precizan bio u 84. minuti, a u drugoj minuti sudačke nadoknade postigao je i svoj drugi gol.

Josip Šutalo odigrao je cijeli susret za Ajax, Borna Sosa je u igru ušao u 83. minuti, dok je Jakov Medić utakmicu odgledao s klupe za pričuvne igrače.

Ajax je prije samo dva kola bio posljednja ekipa na tablici, a sada su stigli do 11. mjesta s 11 osvojenih bodova.