(VIDEO) Ajaxu se ovo nije dogodilo već 15 godina, a među glavnim krivcima su Šutalo i Sosa

Ajax je u 21. kolu nizozemske Eredivisie poražen s 3:2 od Heerenveena, a sva tri gola primili su u rasponu od samo 35 minuta. U razdoblju od 11. do 46. minute vratar Ajaxa je u tri navrata vadio loptu iz svoje mreže, a tome su pridonijeli i hrvatski igrači koji su dosta loše reagirali u tim situacijama.

Borna Sosa napravio je nekoliko grešaka, jedna od njih dovela je do pogađanja grede, dok je druga rezultirala golom za Heerenveen. Kod ostala dva gola suparničke ekipe Josip Šutalo se također nije proslavio sa svojim reakcijama, a koliko su sve one bile zaista loše najbolje da provjerite sami.

Situacije pogledajte OVDJE

To je ujedno i prva pobjeda Heerenveena u međusobnim susretima nakon više od 15 godina, posljednji put su slavili još u siječnju 2009. godine, da bi potom Ajax do danas upisao 25 pobjeda i četiri remija. Klub iz Amsterdama tako je ostao petoplasirana momčad prvenstva, dok se Heerenveen pobjedom popeo na 11. mjesto ljestvice.