Ajduković osvojio Challenger u Kobeu i po prvi put ušao u TOP 150

Hrvatski tenisač Duje Ajduković jutros je osvojio ATP Challenger u japanskom Kobeu. Splićanin je u finalu bez problema svladao domaćeg tenisača Shoa Shimabukuroa, 155. tenisača svijeta, sa 6:4 6:2.

Duje je nešto lošije ušao u meč i odmah na startu čak dva puta izgubio svoj početni udarac za zaostatak od 0:3. Ipak, nakon toga je na terenu postojao samo jedan tenisač jer je Duje osvojio 12 od sljedećih 15 gemova za uvjerljivu pobjedu.

Ajduković je do pobjede došao uz 67% ubačenog prvog servisa i četiri asa, a veliku razliku je učinila iskorištenost break lopti. Duje je iskoristio pet od 10 svojih, dok je Shimabukuro bio na 2/10.

Ovo je Ajdukoviću drugi Challenger naslov u karijeri, a i prvi je osvojio ove godine kada je početkom kolovoza osvojio turnir u njemačkom Lüdenscheidu. Ovim naslovom je skočio do 145. mjesta na ATP ljestvici što je njegov novi najbolji plasman u karijeri te je trenutno treći reket Hrvatske.