Ajduković poražen u kvalifikacijama Indian Wellsa

Duje Ajduković poražen je od domaćeg predstavnika Zacharyja Svajde u 1. kolu kvalifikacija Indian Wellsa rezultatom 6:2 2:6 0:6.

Splićanin je prvi set osvojio suvereno sa 6:2 da bi u prvom gemu drugog seta imao i break loptu za odvesti set u rutinske vode. Taj gem nije osvojio i Duje je držao rezultat do 2:2 u 2. setu. Nakon toga Duje jednostavno nije našao način za osvojiti gem. Svajda je osvojio 10 gemova u nizu te pobijedio Ajdukovića u njegovom debiju na Indian Wellsu.

Duje u drugom tjednu Indian Wellsa ima prijavljen Challenger 175 u Phoenixu te vjerujemo da će tamo postići bolji rezultat nego u Kaliforniji. Nakon tog Challengera slijedi mu nova prilika za kvalifikaciju u glavni ždrijeb Mastersa, ovaj put na Floridi, u Miamiju.