Američke košarkašice novim zlatom zatvorile Igre u Parizu

Do osmog uzastopnog olimpijskog zlata za svoju državu došle su danas košarkašice Sjedinjenih Američkih Država na završnom događaju Olimpijskih igara u Parizu.

Amerikanke su u finalu svladale domaću Francusku u vrlo neizvjesnoj utakmici. Veći dio susreta Amerikanke su provele u vodstvu, ali do jedine dvoznamenkaste prednosti došle su Francuskinje kada je Mariene Badiane ubacila dva slobodna bacanja za 35:25.

U posljednju se četvrtinu ušlo s prednošću Amerikanki 45:43, a u posljednjih smo 10 minuta vidjeli šest izjednačenja te dvije izmjene u vodstvima, a domaće su košarkašice imale priliku susret odvesti u produžetak nakon što je Kahleah Cooper ubacila dva bacanja za 67:64 Amerikanki tri sekunde do kraja. Lopta je stigla do Gabby Williams koja pokušava i pogađa šut za tri poena, ali ipak je pritom nagazila na liniju te Amerikanke slave sa 67:66.

A’ja Wilson predvodila je Amerikanke s 21 poenom i 13 skokova, dok je Williams s 19 poena bila jedina dvoznamenkasta Francuskinja.

U utakmici za broncu Australija je u puno efikasnijoj utakmici svladala Belgiju s 85:81.