Američki strijelac postao tek šesti sportaš s četiri olimpijska zlata u istom natjecanju

Fenomenalni američki strijelac Vincent Hancock je danas po četvrti put u karijeri osvojio zlatnu olimpijsku medalju u skeetu. 35-godišnjak je u finalnom raspucavanju pobijedio svog sunarodnjaka Connera Lynna Princea rezultatom 58-57.

Hancock je svoje prvo olimpijsko zlato osvojio u Pekingu 2008. godine, a naslov je obranio u Londonu četiri godine kasnije. Nakon toga je 2016. godine u Rio de Janeiru bio tek 15. da bi poslije toga bio prvi i u Tokiju i sada u Parizu.

Vincent je tako postao tek šesti sportaš u povijesti koji je osvojio barem četiri zlata u istom olimpijskom natjecanju poslije Ala Oertera (bacanje diska), Paula Elvstroma (jedrenje, klasa Finn), Carla Lewisa (skok u dalj), Michaela Phelpsa (200m mješovito) i Mijaina Lopeza (hrvanje, grčko-rimski stil, teška kategorija).

Do bronce je iznenađujuće stigao Tajvanac Lee Meung Yuan s 45 pogodaka iz 50 pokušaja. Lee je veliko iznenađenje jer je njegov dosadašnji najbolji nastup na svjetskim prvenstvima bilo 44. mjesto.