Anđela Mužinić Vincetić osvojila zlato na Paraolimpijskim igrama

Hrvatska parastolnotenisačica Anđela Mužinić Vincetić osvojila je zlatnu medalju na Paraolimpijskim igrama u uzbudljivom finalu protiv Joon Yije iz Južne Koreje. Anđela je povela s 2:0 u setovima, no Južnokorejka se uspjela vratiti i izjednačiti na 2:2. U napetom petom setu, koji je trajao čak 14 minuta, Anđela je slavila s 13:11, osiguravši tako zlato za Hrvatsku.

Ovo je već treća paraolimpijska medalja u karijeri Anđele Mužinić Vincetić, nakon što je u Tokiju osvojila broncu, a u Riju srebro u ekipnoj konkurenciji. Time je Hrvatska na Paraolimpijskim igrama došla do ukupno 28. medalje, uključujući šesto zlato, uz osam srebrnih i 14 brončanih odličja.

U Pariz je stigla kao aktualna europska prvakinja, a njezin uspjeh na svjetskoj razini potvrđuju srebro s prvenstva u Granadi 2022. te brončana medalja osvojenа u Laškom 2018. godine. Nakon što je Luka Baković osvojio broncu u bacanju kugle, ovo je druga medalja za Hrvatsku na ovim igrama.