Andrej Gaćina nakon pobjede: “Taktički smo dobro pripremili ovaj meč”

Stolnotenisač Andrej Gaćina pobjedom je otvorio nastup na Olimpijskim igrama u Parizu. U prvom kolu pobijedio je Rumunja Ovidiua Ionesca s 4:1 (11:8, 10:12, 11:8, 12:10, 11:5) poslije 42 minute igre. Gaćina je bio zadovoljan prikazanim u meču.

Trener i ja smo se stvarno taktički dobro pripremili za ovaj meč. Mislim da je naš međusobni omjer izjednačen i uvijek su to bili gusti mečevi. Sad sam malo sporije krenuo u prva tri seta, ali kad sam izvukao onaj set, kada je bilo 10:8 za njega, onda sam se opustio do kraja meča.

Za prolazak u drugo kolo Gaćina će se boriti protiv Tajvanca Yun-Ju Lina, osmog igrača svijeta.

Igrali smo dosad četiri puta. Nisam ga nikad dobio, ali nije me baš lako dobivao. Moram samo misliti na taktiku, sebe i svoju igru. Dobro se osjećam, zdrav sam, ništa me se zateže. Baš mi je gušt igrati u Parizu