ANKETA Je li pobjedničkom golu Portugala prethodio faul?

Portugal je u posljednjoj utakmici prvog kola Europskog prvenstva ostvario dramatičnu pobjedu nad Češkom rezultatom 2:1. Česi su poveli u 62. minuti golom Lukaša Provoda, no sedam minuta kasnije Robin Hranáč je postigao nes(p)retan autogol i vratio Portugal u igru. Francisco Conceicao je u 92. minuti donio sva tri boda momčadi Roberta Martineza.

Prije pobjedničkog gola Portugala, Češka je imala napad u kojemu se dogodila sporna situacija. Antonin Barak je proigrao Davida Douderu, ali se češki igrač “sudario” s portugalskim braničem Nunom Mendesom, koji mu je prepriječio put i spriječio ga da stigne do lopte. U sljedećem posjedu lopte Portugal je zabio gol koji je na kraju odlučio pobjednika.

SPORNU SITUACIJU POGLEDAJTE OVDJE

Na društvenim mrežama se većina slaže kako je Portugal na nepošten način stigao do pobjede jer je Mendes napravio prekršaj prije gola. VAR se nije uključio jer se sporna situacija dogodila u akciji koja je prethodila akciji za gol. Smatrate li da je sudac pogriješio? Odgovorite nam u anketi.

Je li bio prekršaj prije gola Portugala?