Arsenal i Aston Villa upisali pobjede

Bogata večer trećeg kola Lige prvaka nastavila se susretima Arsenala i Šahtara te Aston Ville i Bologne.

Susret na Emiratesu otišao je na stranu domaćina koji je slavio sa minimalnih 1:0.

Topnici su do prednosti stigli u 29. minuti uz mali faktor sreće jer je prizeman udarac Gabriela Martinellia pogodio vratnicu i odbio se vrataru Dmytru Riznyku u leđa te potom i u sam gol.

Pobjeda je mogla biti i rezultatski bolja, ali Leandro Trossard propustio je u 77. minuti priliku sa bijele točke.

Arsenal je na kraju uz minimaln napor upisao svoju drugu pobjedu ove sezone u Ligi prvaka, a u idućem kolu ih čeka teško gostovanje protiv milanskog Intera. Šahtar je ovim porazom ostao na jednom bodu te će nove tražiti za dva tjedna protiv Young Boysa.

Aston Villa je na domaćem terenu u razmaku od deset minuta riješila utakmicu i slavila sa 2:0.

John McGinn doveo je Aston Villu u vodstvo u 55. minuti nakon što je s desne strane uputio ubačaj iz slobodnog udarca kojega na kraju nitko nije dirao, a to je bilo dovoljno da lopta prevari Lukasza Skorupskog i odskoči u gol.

Devet minuta kasnije domaćin vodi 2:0, a ovoga puta strijelac je Jhon Duran koji je spretno pospremio ubačaj Morgana Rogersa u gol.

Aston Villa je tako stigla do treće pobjede u tri utakmice bez primljenog gola, a u idućem kolu očekuje ih gostovanje protiv Club Bruggea, dok će Bologna prvu pobjedu tražiti kod kuće protiv Monaca.