Artem Dovbyk ispisao povijest i vratio Gironu na prvo mjesto La Lige

Girona je razbila Sevillu 5:1 i tako se vratila na vrh La Lige. Posebno je briljirao Artem Dovbyk koji je zabio tri gola u prvih 20 minuta. Dovbyk je postao prvi Ukrajinac u povijesti koji je zabio hat-trick u La Ligi.

Nije tako izgledalo na početku utakmice kada je Sevilla povela. Isaac Romero je dobro reagirao u desetoj minuti i doveo goste u vodstvo.

Uslijedio je blitzkrieg Girone i Dovbyka koji u idućih devet minuta zabija tri gola. Ukrajinac je tresao mrežu u 13., 15. i 19. minuti za potpuni preokret Girone. S tim rezultatom se i otišlo na predah.

U nastavku je za potvrdu pobjede zabio još jedan Ukrajinac. Viktor Tsygankov je dočekao loptu na sredini kaznenog prostora i nečuvan pogodio za 4:1. Konačnih 5:1 postavio je veterean Christian Stuani u 89. minuti.

Ovom pobjedom na ukrajinski pogon Girona je ponovno preuzela vrh La Lige. Sada imaju bod više od Real Madrida, uz utakmicu više. Sevilla je ostala na 17. mjestu sa samo jednim bodom iznad zone ispadanja.