Aston Villa razbila West Ham i zadržala priključak s vrhom

Predzadnju utakmicu 9. kola engleske Premier lige te jedinu nedjeljnu odigrali su Aston Villa i West Ham. Birminghamski Lavovi upisali su šestu pobjedu slavivši 4:1 te zadržali korak za vodećim momčadima ljestvice – s 19 bodova na kontu su trenutno na 5. mjestu lige, no sa samo dva boda manje od vodećeg Manchester Cityja.

West Ham je pak upisao treći poraz, te ostao na 9. mjestu ljestvice. Douglas Luiz zabio je dva pogotka, prvo poentiravši u 30. minuti na asistenciju Ollieja Watkinsa, da bi u 52. minuti Brazilac bio precizan s bijele točke.

Jarrod Bowen smanjio je rezultat na 2:1 na asistenciju Édson Álvareza u 56. minuti, no bila je to lažna nada za Čekićare. John McGinn asistirao je Watkinsu za pogodak u 74. minuti, a belgijsko-jamajčanska kombinacija Youri Tielemans i Leon Bailey u ulozi asistenta, odnosno strijelca, podarila nam je četvrti pogodak i konačnih 4:1.