Aston Villa porazila Arsenal na Emiratesu i udaljila ga od titule

U susretu 33. kola engleskog Premiershipa, snage su odmjerili nogometaši Arsenala i Aston Ville. Rezultat 2:0 u korist gostujuće momčadi je otežao Arsenalov pohod na titulu.

Odmah na početku prvog dijela zaprijetio je Ollie Watkins, ali je lopta otišla preko gola. Do kraja poluvremena je uglavnom prijetio Arsenal, ali bez puno sreće.

Arsenal je bio taj koji je tražio pobjedu, no Villa je imala drugačije planove. Prvo je Leon Bailey u 84. minuti zabio nakon odličnog dodavanja Lucasa Dignea, a onda je konačan rezultat postavio Ollie Watkins u 87. minuti nakon što je sigurno pospremio loptu uz lijevu stativu. U četvrtoj minuti nadoknade Watkins je opet pokušao, ali David Raya brani.

Nakon današnjeg poraza Liverpoola protiv Crystal Palacea, Arsenal je drugi na tablici. Od današnjih rezultata najviše je profitirao Manchester City koji je sa 73 boda na vrhu, a slijede ga Arsenal i Liverpool sa 71 bodom.