Athletic uvjerljivo svladao Atletico

U sedamnaestom kolu La Lige jedna od najzanimljivijih utakmica bila je ona između Athletica i Atletico Madrida.

Iako su gledatelji možda očekivali ravnopravniji susret, Athletic je cijelo vrijeme bio dominantan i zasluženo slavio. U 36. minuti su mogli povesti iz jedanaesterca, no Oihan Sancet promašio je cijeli gol.

Ipak, to Baske nije pokolebalo pa su u nastavku došli do slavlja. U 51. minuti Ander Herrera je uputio krasno dodavanje do Gorke Guruzete, koji je iz blizine zabio za 1:0. Trinaest minuta poslije dogodio se apsolutni vrhunac utakmice. Nico Williams je primio loptu na desnoj strani, a onda se izvukao na lijevu, slabiju (ako se može tako nazvati) nogu i matirao golmana fantastičnim udarcem za 2:0.

Bilo je to apsolutno zasluženo slavlje ekipe iz Bilbaa, a kiks za ekipu iz Madrida, koja se ovim porazom još više udaljila od vrha tablice.