ATP Madrid: Borna Gojo izborio plasman na glavni turnir

Borna Gojo plasirao se u glavni turnir ATP Mastersa 1000 u Madridu. Nakon što je jučer slavio protiv Britanca Jana Choinskog s 6:3,6:2, danas je u finalu kvalifikacija pobijedio Mađara Zsombora Pirosa sa 7:6, 6:2, nakon 90 minuta tenisa.

Piros je bio u nizu od 10 pobjeda zaredom, u protekla 2 tjedna osvojio je dva Challengera, u portugalskom Oeirasu i Gojinom rodnom Splitu.

Prvi set je bio jako napet, nitko nije uspio oduzeti servis protivniku pa se tako set odlučio u tie-breaku. Tamo je Mađar imao sve u svojim rukama, vodio je sa 6:2, imao čak četiri set lopte, ali naš predstavnik je sjajnom igrom uzeo čak 6 poena zaredom i tako uspio prvi set odvesti na svoju stranu.

Borna se nakon toga napunio samopouzdanjem, te je u ranoj fazi drugog seta dvaput oduzimao servis protivniku i u konačnici slavio sa 6:2.