Australija preko Danske do četvrtfinala

Nakon dramatičnog prolaska Engleske u četvrtfinale, dan su na Svjetskom prvenstvu za žene zatvorili domaćin Australija i Danska. Australija je odigrala dobru utakmicu predvođena domaćom publiku i zasuženo s 2:0 slavila protiv indisponirane Danske.

Nakon dugog perioda bez pravih prilika, Australija je povela u 29. minuti. Mary Fowler je nakon kontre dala loptu na stranu za Caitlin Foord koja lijepo pogađa suprotni kut za vodstvo domaćina.

Danska je nakon primljenog pogotka preuzela posjed lopte, ali bez pravih prilika. Tako se na predah otišlo s minimalnom prednosti domaćina Australije.

U drugom dijelu Australija je stala u dupli blok i disciplinirano su čekali svoju priliku. Nju je u 70. minuti iskoristila Hayley Raso u 70. minuti i svojim trećim pogotkom na turniru udvostručila vodstvo Australki.

Do kraja susreta Danska nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti i ostalo je 2:0. Australija u četvrtfinalu čeka boljeg iz susreta Francuske i Maroka koji je na rasporedu sutra u 13 sati.