Barakude razbile Francusku za drugu pobjedu na turniru

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u drugom kolu Europskog prvenstva, u Dubrovniku je dočekala Francusku. Nakon slavlja nad Španjolskom u prvom kolu, izabranici Ivice Tucka upisali su još jednu pobjedu rezultatom 12:7.

Na poluvremenu utakmice rezultat je glasio 6:2. Hrvatska je igrala odlično u obrani, a u napadu je problema jedino bilo u igri s igračem više. Na poluvrijeme se otišlo s 0/7 na igru s igračem više u polju, a na kraju susreta ta brojka iznosila je 1/13. Usprkos tome Hrvatska je uvjerljivo svladala Francuze, a najbolji igrač u hrvatskim redovima bio je Rino Burić s 3 pogotka. Marko Bijač upisao je 16 obrana.

U drugom susretu skupine A, Španjolska je svladala Crnu Goru 14:12. Upravo će s Crnogorci biti protivnik Hrvatske u posljednjem kolu. Taj susret na rasporedu je u ponedjeljak od 20:15h. Isti dan u ranijem terminu snage će odmjeriti Španjolska i Francuska.