Barbara Matić zlatna na Grand Prixu u Portugalu

Najbolja hrvatska judoka Barbara Matić je na sjajan način otvorila novu godinu. Ona je na Grand Prixu u portugalskom Odivelasu osvojila zlatnu medalju u kategoriji do 70 kilograma.

Barbara je u prvom kolu bila slobodna, dok je u drugom lagano svladala Amerikanku Yasmin Alamin ipponom poslije Uchi-mate, bacanja nogom. U drugom nastupu je ipponom poslije Uchi-mata-makikomi, tehnike bočnog žrtvovanja, svladala domaću predstavnicu Tais Pinu poslije dvije i pol minute borbe.

Na samom početku četvrtfinalne borbe protiv Japanke Riho Saiganji je ostvarila waza-ari poslije Seoi-otoshi tehnike bacanja te je do kraja sačuvala tu prednost za plasman u polufinale. U polufinalu je također slavila waza-arijem protiv Nijemice Miriam Butkereit, dok je u finalnoj borbi svladala Uzbekistanku Gulnozu Matniyazovu ipponom nakon dvije minute i 12 sekundi borbe.

Za 29-godišnju Barbaru je ovo peta zlatna medalja s Grand Prixa, a prva nakon Zagreba 2022. godine.