Barcelona uvjerljivo svladala Getafe i preuzela drugo mjesto

Nogometaši Barcelone kao domaćini su s uvjerljivih 4:0 svladali Getafe i tako, barem privremeno, preuzeli drugu poziciju u La Ligi.

Blaugrana je u vodstvo stigla u 20. minuti, kada je Jules Koundé poslao jednu dugu loptu iza obrane gostiju, a Raphinha ju primio, sjurio se prema vratima Davida Sorie i pogodio za 1:0. Do konca prvog poluvremena Barcelona je dominirala, ali do povećanja vodstva nisu uspijeli doći.

Ali zato jesu već nakon osam minuta igre u nastavku kada je João Felix postavio 2:0, a u 61. minuti je precizan bio Frenkie De Jong. U posljednjoj minuti susreta je “točku na i” stavio mladi Lamine Yamal za konačnih 4:0. Sva tri pogotka postignuta su nakon izgradnje napada iz posljednje linije obrane Barcelone, te izbacivanjem kompletnog veznog reda Getafea kroz jedno ili dva dodavanja, nakon čega bi se strijelci pogodaka našli uglavnom sami pred vratima gostujućeg vratara.

Barcelona je ovom pobjedom barem privremeno prestigla Gironu na drugom mjestu te im sada vodeći Real Madrid bježi šest bodova, ali “Kraljevski klub” ima utakmicu manje.