Bayer Leverkusen produljio negativni niz Kovača i Wolfsburga

Nogometaši Bayer Leverkusena su se večeras dodatno približili povijesnom naslovu prvaka Njemačke. Na svojoj BayAreni su s 2:0 pobijedili Wolfsburg našeg stručnjaka Nike Kovača čime su ostali na 10 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Bayerna.

“Apotekari” su apsolutno izdominirali ”Vukove” o čemu svjedoči i gola statistika o omjeru udaraca ka golu (19-2), udaraca u okvir gola (7-1) te točnih dodavanja (838-215). Bayer je do pobjede stigao golovima Nathana Telle u 37. minuti te Floriana Wirtza u 86. minuti.

Uz strijelce, u pobjedi se istaknuo dvojac u veznom redu. Exequiel Palacios je uz asistenciju za drugi gol, imao i tri ključna dodavanja, 3/3 osvojena duela, 7/8 točnih dugih lopti i čak 142 točna dodavanja (96% uspješnosti). S druge strane, Granit Xhaka je imao jednu kreiranu veliku priliku, tri ključna dodavanja, 7/7 točnih dugih lopti i 161 točno dodavanje (98%). Švicarski nogometaš je imao 87/89 točnih dodavanja u posljednjoj trećini što je apsolutni rekord liga petice otkad Sofascore vodi evidenciju (sezona 2015./16.).

Momčad Xabija Alonsa nakon 25 odigranih kola ima 67 bodova uz 21 pobjedu i četiri remija, dok je Bayern drugi s 10 bodova manje. Wolfsburg je u ovom trenutku bez pobjede još od 16.12.2023. godine, odnosno u posljednjih 10 prvenstvenih utakmica (0-6-4) te trenutno zauzimaju 13. mjesto s 25 bodova na kontu, sedam više od 16.-plasiranog Kolna.