VIDEO Bayern i Leverkusen remizirali u derbiju kola

Subotnji program njemačke Bundeslige zaključen je derbijem Bayern Münchena i Bayer Leverkusena. Sraz dvaju najvećih kandidata za naslov prvaka domaćeg prvenstva, u kojem je većinu utakmice dominirao bavarski klub, okončan je remijem 1:1.

Početak susreta obilježili su pokušaji domaćih nogometaša, no bez učinka. Svojevrsna kazna za promašene prilike stigla je u 31. minuti iz prvog udarca na gol gostiju koji je završio iza leđa Manuela Neura sjajnim prizemnim udarcem s 20-ak metara Roberta Andricha.

Odgovor Bayerna čekao se svega osam minuta kada je Aleksandar Pavlović fenomenalno zahvatio loptu i volejem pogodio tik pod prečku protivničkih vrata. Golove obje momčadi pogledajte OVDJE.

U nastavku su domaćini nekoliko puta ozbiljno zaprijetili, a u dva je navrata stativa spašavala Apotekare. U konačnici, derbi je završen podjelom bodova nakon koje Bavarci i dalje zauzimaju čelnu poziciju ljestvice s 13 bodova, dok Bayer s 10 bodova drži treće mjesto.