Bjelica efekt: Union Berlin upisao važnu pobjedu uoči zimske stanke

Ključni dvoboj začelja prije trotjedne zimske stanke igrali su Union Berlin i 1. FC Köln, ekipe koje su nakon 15 kola bile u zoni ispadanja s 10 bodova.

Podsjetimo, Union Berlin je prije nešto manje od mjesec dana preuzeo hrvatski trener Nenad Bjelica i prekinuo gubitnički niz, iako nije uspio izboriti europsko proljeće. Za početak, Union je s 3:1 svladao Borussiu Mönchengladbach, a iako je u subotu teško stradao protiv još jednog davljenika Bochuma, danas se na najbolji mogući način iskupio.

Union Berin, s Josipom Juranovićem od prve minute na poziciji desnog beka, stigao je u vodstvo u 55. minuti preko Benedicta Hollerbacha, da bi na 2:0 svojim prvim bundesligaškim zgoditkom povisio David Datro Fofana. Köln nije bio u potpunosti bez prilika, no vratar domaćina Frederik Ronnow odigrao je sjajan susret sa 7 obrana i zaustavio sve pokušaje gostiju.

Ovom pobjedom Union Berlin izašao je iz zone ispadanja i popeo se na 15. mjesto.