Blijede Barakude izgubile od SAD-a; u četvrtfinalu protiv prvih favorita OI

Posljednji susret grupe A vaterpola na Olimpijskim igrama u Parizu donio je sraz između Hrvatske i SAD-a. Izuzetno lošom predstavom, izabranici Ivice Tucka su izgubili rezultatom 14:11.

U prvoj četvrtini prvi pogodak postigla je Hrvatska, no onda su s tri pogotka odgovorili Amerikanci. Konstantin Kharkhov je pogodio za 3:2, no SAD je s još dva pogotka zaključio četvrtinu.

U drugoj četvrtini Amerikanci nisu posustajali. Započeli su s dva pogotka i na novi pogodak Hrvatske oni su imali još tri nova pogotka. Svakako, na pola susreta došli su već do deset postignutih golova uz samo pet primljenih.

U trećoj i četvrtoj četvrtini hvatale su Barakude nedostižne SAD koje su završile susret s 14 postignutih pogodaka i savršenom predstavom protiv jedne od najvećih vaterpolskih sila na svijetu. Hrvatska je tako skliznula na četvrto mjesto skupine te će u četvrtfinalu igrati protiv Španjolske, prvog favorita za zlato.