Bologna do novog velikog slavlja duboko u sudačkoj nadoknadi

Kišna večer u Toskani donijela nam je pravu malu dramu na otvaranju 29. kola Serie A u utakmici u kojoj je Empoli ugostio Bolognu.

Bio je to susret u kojem je Bologna, unatoč neigranju prve špice Joshue Zirkzeea bila znatno dominantnija momčad, a pogotovo u završnici susreta kada su promašili nekoliko sjajnih prilika, uključujući i stopostotnu koju u 86. minuti nije iskoristio Riccardo Orsolini. Ipak, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade gosti iz susjedne regije Emilia-Romagna dolaze do minimalne pobjede 1:0 pogotkom kojeg je nakon gužve u kaznenom prostoru Empolija postigao Giovanni Fabbian.

Ovom pobjedom Bologna je barem privremeno pobjegla Romi na šest bodova prednosti na četvrtom mjestu ljestvice, a naš Nikola Moro čitav je susret proveo na klupi za pričuve. Empoli se ovim trećim uzastopnim porazom nalazi tek bod iznad zone koja vodi u Serie B.