Bologna stigla do deset susreta bez poraza

Petak navečer nam je donio dvoboj između Bologne i Lazia na otvaranju 11. kola Serie A. Pobjedom od 1:0, Bologna je ostala neporažena i u desetoj uzastopnoj ligaškoj utakmici.

Bila je to prava šahovska partija, bez puno prilika, u kojoj su se domaćini malo bolje snašli, dovoljno za pobjedu i nova tri boda. Jedini pogodak na utakmici pao je odmah na startu drugog poluvremena kada je Joshua Zirkzee u kaznenom prostoru Lazia pronašao Lewisa Fergusona koji s 10-ak metara svladava Ivana Provedela.

Već nekoliko minuta kasnije dosuđen je kazneni udarac za Lazio, ali nakon brze VAR provjere isti je i poništen te je Bologna do kraja susreta uspjela svoju mrežu sačuvati netaknutom.

Za Bolognu je ovo nastavak povijesnog niza od 10 uzastopnih prvenstvenih utakmica bez poraza što se posljednji put dogodilo 1980. godine.

Naš Nikola Moro u igru je ušao u 72. minuti kod Bologne, dok je Toma Bašić susret odgledao s gostujuće klupe, te je još uvijek bez sekunde u Serie A ove sezone.