Bologna svladala Empoli na krilima Orsolinija

Nogometaši Bologne slavili su rezultatom 3:0 na domaćem terenu protiv Empolija u susretu sedmog kola talijanske Serie A.

Nakon što ih je svojim obranama u prvih desetak minuta spašavao vratar Łukasz Skorupski, Bologna je povela u 21. minuti. Nikola Moro je presjekao dodavanje gostujućeg braniča, nakon odbijene lopte Joshua Zirkzee je odigrao za Riccarda Orsolinija koji je zabio za vodstvo svoje momčadi.

Iako je Empoli imao svojih prilika, Bologna je uz još dva gola Orsolinija u 66. i drugoj minuti sudačke nadoknade uvjerljivo stigla do pobjede. Nakon što su u prethodna tri kola upisali remije bez postignutih pogodaka, Orsolini je sada postigao hat-trick koji im je donio drugu pobjedu ove sezone.

Moro je iz igre izašao u 54. minuti, a Bologna se ovom pobjedom popela na osmo mjesto dok Empoli ostaje prikovan za dno sa samo tri osvojena boda uz gol razliku 1:16.