Borna Barišić golom vodio Rangerse do prolaza u Kupu

Rangersi su se plasirali u četvrtfinale Kupa pobjedom 2:0 protiv drugoligaša Ayr United FC. Rangersi su do sada u svojoj povijesti 34 puta osvajali kup Škotske, a posljednji put u sezoni 2021./22.

Prvi gol na utakmici je djelo hrvatskog braniča Borne Barišića koji je u već u 10. minuti doveo domaćine u vodstvo. Gosti su loše pokušali očistiti jednu loptu iz svog kaznenog prostora, na nju je natrčao hrvatski lijevi bek i atraktivno isprve pogodio kroz gužvu u bliži kut vratara gostiju.

Barišiću je to bio prvi pogodak sezone u svim natjecanjima te ujedno i prvi gol nakon više od godinu dana. Zadnji put je zabio 4. veljače prošle godine u ligaškoj pobjedi protiv Ross Countyja (2:1). Posao za Rangerse je završio mladi Portugalac Fabio Silva pogotkom u 76. minuti utakmice, a Barišić je igrao do 61. minute.