Borna Ćorić lakoćom riješio Bublika

Borna Ćorić i Alexander Bublik ove godine su odlučili stvarati rivalstvo za budućnost. Nakon finala u Montpellieru i prvog kola Rotterdama ždrijeb ih je spojio u prvom kolu Monte Carla. Ćorić je zbog podloge ušao u meč kao veliki favorit te je tu ulogu i opravdao ostavivši Kazahstanca na samo dva gema, po jedan u svakom.

Prvi set je krenuo razmjenom breakova. Prvo je Borna oduzeo servis Bubliku da bi mu on odmah u idućem gemu vratio istom mjerom. Ćorić je zatim osvojio šest gemova u nizu prije nego je Bublik u drugom setu izjednačio na 1:1. Borna je ponovno ubacio u višu brzinu te je s pet gemova u nizu došao do pobjede od 6:1 6:1, njegove prve nad Bublikom iz četvrtog pokušaja.

Ćorića u drugom kolu čeka ga još jedan stari znalac. Protivnik će mu biti Jan-Lennard Struff. Nijemac je još jedan igrač protiv kojeg Borna nema pozitivan omjer. Trenutno je rezultat nakon šest mečeva 4-2 u korist Struffa.