Borna Gojo porazom potvrdio ispadanje Hrvatske

Uoči susreta Borne Goje i Emila Ruusuvuorija računica je bila jasna. Sve osim pobjede Goje značilo je ispadanje Hrvatske. Nažalost, Gojo danas nije bio na istoj razini kao u susretu protiv SAD-a te je poražen u dva seta.

U prvom setu nije bilo oduzimanja servisa pa je odluka pala u tie-breaku. Tamo je Ruusuvuori odlično krenuo i odmah pobjegao na vodstvo 5:0. Na kraju je Finac sa 7:3 uzeo prvi set. Hrvatska je u tom trenutku bila set udaljena od eliminacije.

Nastavak je ponovno ponudio mirno serviranje oba tenisača. To se promijenilo pri rezultatu 4:4 kada je Ruusuvuori imao 15:40. Gojo se spasio s dva asa, no u nastavku je ipak pokleknuo i Finac je došao do servisa za meč. Mirno je Ruusuvuori priveo meč kraju i time donio Finskoj važnu pobjedu.

Ovim raspletom Nizozemska je osigurala prvo mjesto u skupini i prolazak u četvrtfinale, dok je Hrvatska sigurno ispala. O drugom putniku u četvrtfinale će međusobnim srazom odlučivati Finska i SAD.