Borna Gojo svladao 12. tenisača svijeta za pobjedu karijere

Nakon što je jučer odigrao sjajan meč protiv Aslana Karaceva, Borna Gojo danas je igrao meč drugog kola ATP turnira u Beču. Protivnik mu je bio 12. tenisač svijeta Amerikanac Tommy Paul. Gojo je danas ponovno odigrao sjajan meč i u dva seta došao do pobjede karijere.

Presudni trenutak u prvom setu dogodio se kod rezultata 2:2. Tada je Gojo nanizao tri gema i riješio pitanje prvog seta. Sa 6:3 je poveo u meču.

U drugom setu egal je trajao do rezultata 4:4 kada Gojo oduzima servis Paulu i dolazi do servisa za meč. Gojo je iskoristio ponuđeno i sa 6:4 došao do velike pobjede. U četvrtfinalu će igrati protiv boljeg iz susreta Stefanosa Tsitsipasa i Tomáša Macháča.

Ovo je Goji prva TOP 20 pobjeda na ATP Touru. Dosada je sve pobjede protiv TOP 20 igrača ostvarivao u Davis Cupu, a sada je to uspio na Touru.