Brazil preko 17-godišnjeg Endricka svladao Englesku

Na kultnom Wembleyu gledali smo okršaj Engleske i Brazila, a gosti su slavili 0:1. Obje ekipe pripremaju se za nadolazeća velika natjecanja, koja ih čekaju na ljeto. Englezi idu na EURO u Njemačku, dok će Brazilci na Copa Americu u SAD.

U susret su domaćini ušli bez najveće zvijezde i najboljeg igrača, Harryja Kanea. Kod Brazila nije bilo Neymara, a na vratima je bio Bento iz brazilskog Athletica.

Utakmica nije obilovala prigodama, a jedinu pravu u prvoj dionici vidjeli smo u 35. minuti. Igrač West Hama, Lucas Paqueta s ruba kaznenog prostora pogodio je vratnicu.

U nastavku susreta gledali smo izjednačenu utakmicu, a ključan trenutak dogodio se u 80. minuti. Buduća zvijezda Real Madrida, 17-godišnji Endrick pogodio je za 0:1 na semaforu. Mladi Brazilac na ljeto dolazi u Španjolsku, a Madriđani su za momka rođenog 2006. godine, iskeširali 45 milijuna eura.

Englesku sada čeka okršaj s Belgijom, dok će Brazil odigrati prijateljski susret sa Španjolskom.