Britanac osvojio zlato u trapu uz novi rekord, Gvatemalac osvojio drugu olimpijsku medalju u povijesti zemlje

Britanac Nathan Hales je postao novi olimpijski prvak u trapu. Debitant na Igrama je do zlata, kojeg smo se nadali da će osvojiti naš Giovanni Cernogoraz, došao uz postavljen novi olimpijski rekord finala.

Hales je u finalnoj seriji pogodio 48 od 50 meta te je rutinski oborio rekord Olimpijskih igara kojeg je s 44 pogotka držao Čeh David Kostelecky iz Tokija. Britanac je također i svjetski rekorder s 49 od 50 pogođenih meta u finalu postaje Svjetskog kupa u talijanskom Lonatu 2023. godine.

Srebrom se okitio Kinez Qi Ying s 44 pogotka, dok je broncu za Gvatemalu osvojio Jean Pierre Brol Cadenas s 35 od 40 pogođenih meta. Bila je to tek druga medalja za tu zemlju nakon što je prvu osvojio Erick Barondo tako što je bio srebrni u utrci brzog hodanja na 20 kilometara u Londonu 2012. godine.