VijestiZanimljivosti

Bruno Durdov postao najmlađi strijelac Hajduka u povijesti HNL-a

16-godišnji Hajdukov krilni napadač Bruno Durdov, zabio je svoja prva dva gola na službenim utakmicama. Pogodio je na Poljudu u 11. minuti za 1:1 protiv Gorice na asistenciju Marka Livaje. Durdov je pokazao iznimnu smirenost kad je primio loptu u kaznenom prostoru protivnika.

Lažnjakom je bacio jednog braniča Gorice na travnjak, a onda loptu lijevom nogom poslao pod gredu gostujućeg gola. Drugi gol Durdov je zabio dalekometnim udarcem u drugom poluvremenu. Durdov je u 55. minuti potegnuo s 20 metara te loptu zabio pod gredu za 2:1.

Golom za izjednačenje protiv Gorice Bruno Durdov je sa 16 godina, 9 mjeseci i 10 dana postao najmlađi strijelac za Hajduk u povijesti SuperSport HNL-a. Do sada je rekord držao Nikola Vlašić, koji je u studenom 2014. godine sa 17 godina i 29 dana zabio protiv Zadra.

Uz to, Durdov je gotovo sigurno postao najmlađi igrač u povijesti lige koji je zabio dva gola na istoj utakmici.