Budimir novim pogotkom donio bod Osasuni

Nogometaši Osasune i Las Palmasa su danas u okviru 13. kola La Lige remizirali rezultatom 1:1. Susret je još jednom obilježio hrvatski reprezentativac Ante Budimir koji je postigao novi pogodak.

Ono najvažnije na utakmici se dogodilo sredinom drugog dijela. Nogometaši Las Palmasa su poveli u 70. minuti pogotkom Alberta Moleira što će se do kraja susreta pokazati njihovim jedinim udarcem u okvir gola.

Nije to veselje dugo trajalo jer je samo tri minute kasnije Osasuna izjednačila na 1:1. Jon Moncayola je ubacio s desne strane u kazneni prostor čiji je neokrunjeni kralj Ante Budimir koji glavom postiže gol vrijedan boda za momčad iz Pamplone.

Bio je to Budimirov sedmi prvenstveni pogodak ove sezone, a peti u posljednje četiri utakmice. U ovom trenutku je na diobi drugog mjesta ljestvice strijelaca La Lige s još šestoricom igrača, dok u leđa gleda tek Judeu Bellinghamu koji je na brojci od 10 pogodaka.

Sada ga samo jedan pogodak dijeli od prošlogodišnjeg učinka u La Ligi, a preostalo je još 25 kola.