Budimir postao drugi najbolji strijelac u povijesti Osasune

Nakon pet utakmica bez postignutog gola, Ante Budimir se konačno upisao u strijelce u današnjoj pobjedi Osasune nad Las Palmasom.

Budimir je u 36. minuti izborio jedanaesterac, a onda ga je, suprotno praznovjerju da se to ne smije, odlučio i sam izvesti. Pogodio je Budimir za vodstvo 1:0, no Alberto Moleiro je izjednačio samo dvije minute kasnije.

Osasuna je na kraju ipak slavila, a pobjedu im je donio Aimar Oroz golom u 60. minuti. Budimir je izašao u 76. minuti, a za svoju izvedbu je nagrađen najvišom ocjenom na utakmici na platformi SofaScore, onom od 7.7.

Budimiru je ovo bio 45. ligaški gol u dresu Osasune te mu preostaju još samo tri da preskoči najboljeg strijelca u povijesti kluba, Sabina Andoneguija, koji je u ligi zabio 47 golova.