Burkina Faso prva izborila nastup na Afričkom kupu nacija

Dok je fokus javnosti na Ligi nacija, u Africi se igraju kvalifikacije za njihovo kontinentalno prvenstvo. Burundi je ugostio Burkinu Faso u Abidjanu, a gosti su odnijeli pobjedu rezultatom 0:2.

Time su prvi osigurali nastup na Afričkom kupu nacija, koji se igra u Maroku. Naravno, domaćin je već osigurao nastup na turniru. Sama smotra održat će se u prosincu 2025. i siječnju 2026. godine.

Što se tiče same utakmice, gosti su zabijali na samom početku, i na samom kraju. Već u 5. minuti Mohamed Konate doveo je Burkinu Faso u vodstvo. Bio je to lijepi pogodak glavom nakon ubačaja iz kuta.

Potvrda pobjede i plasmana u Maroko stigla je u 90+4’ minuti. Napadač Ajaxa, Bertrand Traore, sigurno je realizirao kazneni udarac za veliko slavlje svoje momčadi.