Carlos Alcaraz osvojio Queen’s i prvo mjesto na ATP ljestvici

U finalu ATP 500 turnira u Queen’su sastali su se Carlos Alcaraz i Alex De Minaur. Alcaraz je pobjedom u ovom meču imao priliku za prvu travnatu titulu, kao i za ponovno preuzimanje prvog mjesta na ATP ljestvici. Alcaraz je uspio slaviti u dva seta i tako osvojiti svoju prvu travnatu titulu.

U prvom setu oba tenisača su više-manje mirno držala svoj servis. Tako je bilo sve do rezultata 4:4 kada Alcaraz koristi svoju prvu break loptu i dolazi u priliku odservirati za set. Španjolac je to mirno odradio i sa 6:4 poveo u setovima.

Nakon prvog seta Alcaraz je tražio medical timeout, no to ga nije poremetilo. Pri rezultatu 2:2 Alcaraz je oduzeo servis De Minauru. Alcaraz je mirno odservirao do kraja meča i uzeo naslov koji ga vraća na prvo mjesto ATP ljestvice.

U drugom finalu dana Alexander Bublik je došao do najveće titule u karijeri. On je u finalu Hallea u tri seta svladao sedmog tenisača svijeta Andreja Rubleva.