Chelsea na Jacksonov pogon razbio West Ham

West Ham i Chelsea utakmicom su od 13:30 sati otvorili peto kolo engleske Premier lige. U londonskom derbiju gosti su bili uspješniji rezultatom 0-3.

Chelsea je poveo već u 4. minuti preko Nicolasa Jacksona. Braniči Čekićara bili su potpuno dekoncentrirani pa su tako dopustili protivnicima brzo izvođenje prekida. Senegalac je to iskoristio i iz teškog kuta provukao loptu golmanu kroz noge.

Jacksonov show nastavio se i dalje. Već u 18. minuti zabio je svoj drugi gol. Ovaj put je do zgoditka došao nakon prekrasne akcije i asistencije Moisésa Caiceda. Nakon toga su se domaćini probudili i nekoliko puta zaprijetili, no bezuspješno. Mohammed Kudus je čak uspio zabiti pogodak, no on je naposljetku bio poništen zbog zaleđa.

Bluesi su u nastavku jako brzo riješili sve dvojbe o pobjedniku. Ovog je puta fantastični Jackson bio asistent, a strijelac je bio Cole Palmer. Rezultat se do kraja nije mijenjao

Chelsea je pobjedom došao na 10 bodova iz pet utakmica i tako privremeno zasjeo na drugo mjesto Premier lige.