Chelsea na pogon ovoljetnih pojačanja do uvjerljive pobjede

Drugo kolo Konferencijske lige donijelo je sraz prvog favorita natjecanja Chelseaja i belgijskog Genta. U jednosmjernoj utakmici, londonska je momčad stigla do uvjerljive pobjede rezultatom 4:2.

Bluesi su poveli u 12. minuti kada je na ubačaj Mykhayla Mudryka sjajno reagirao Renato Veiga i prvijencem u plavom dresu doveo svoju ekipu u vodstvo. Domaćini su prednost udvostručili u 38. sekundi drugog poluvremena, a u strijelce se, na preciznu dugu loptu Axela Disasija, upisao Pedro Neto, još jedno pojačanje Chelseaja ovog ljeta.

Gosti su uzvratili svega četiri minute kasnije preko Tsuyoshija Watanabea, da bi se Londonjani vratili na dva gola razlike u 63. minuti. Gužvu u protivničkom šesnaestercu najbolje je iskoristio Christopher Nkunku i prizemnim udarcem zatresao mrežu Belgijanaca.

U 70. minuti je na 4:1 povisio Kiernan Dewsbury-Hall koji je ljetos također došao u redove Bluesa i zabio prvi zgoditak za novu momčad. Konačni ishod postavio je Omri Gandelman u posljednjim trenucima dvoboja.

Chelsea će u idućem kolu put Grčke gdje gostuje kod Panathinaikosa, dok će Gent na svom stadionu dočekati Molde.