Chelsea razmontirao Middlesbrough osigurao finale Liga kupa

Nakon što su u prvoj utakmici poraženi 1:0, igrači Chelsea su sjajnom predstavom na Stamford Bridgeu osigurali finale Liga, odnosno EFL kupa. Sjajnim prvim poluvremenom svladali su Middlesbrough 6:1.

Nije moglo bolje krenuti za Chelsea koji je poveo u 15. minuti. Nakon lijepe akcije, loptu je nes(p)retno u svoju mrežu poslao Jonathan Howson.

Preokret je dovršen u 29. minuti kada se u strijelce upisao Enzo Fernández. Do kraja poluvremena mrežu Middlesbrougha su napunili Alex Disasi i Cole Palmer.

Razbijanje Middlesbrougha nastavilo se i u drugih 45 minuta. Palmer se drugi puta upisao u strijelce, a pola tuceta kompletirao je Noni Madueke. Počasni pogodak za goste postigao je Morgan Rogers.

Chelsea još ne zna protivnika u finalu na Wembleyju. To će saznati sutra kada drugu polufinalu utakmicu igraju Fulham i Liverpool. U prvoj utakmici na Anfieldu Liverpool je slavio 2:1. Finale je na rasporedu 25. veljače.