Cibona namučila Partizan u predivnom ambijentu

Posljednju utakmicu 16. kola AdmiralBet ABA lige odigrali su u rasprodanom Draženovu domu Cibona i Partizan. Nakon sjajnog otvaranja Cibone, Partizan je pokazao veću kvalitetu te su na kraju slavili 87:74.

Nošena publikom, Cibona je odlično ušla u susret te je krajem četvrtine došla do ogromnih 12 razlike (21:9). Partizan je četvrtinu završio seriju 7:2 te su s nešto prihvatljivijih minus pet otišli na predah.

Nastavili su gosti iz Beograda s boljom igrom i u drugih deset minuta. Postepeno su topili prednost Cibone, da bi na poluvrijeme otišli s vodstvom 40:38.

Partizan je u trećoj četvrtini pokazao svu raskoš svoga talenta te su sredinom dionice poveli deset razlike (55:45). Tu prednost su održali do kraja četvrtine koja je završila rezultatom 61:51 za Partizan.

Došli su Cibosi na -4 u posljednjih deset minuta, ali Partizan nije dopustio više te su u konačnici rutinski slavili.

Najbolji kod Cibone bili su Aleksandar Aranitović i Krešimir Radovčić s 19 i 16 poena. Partizan su predvodili Bruno Caboclo s 18 poena i Danilo Anđušić koji je imao jedan manje.