Cibona uvjerljivo poražena u Beogradu

Košarkaši Cibone u Beogradu su u 3. kolu ABA Lige upisali poraz od Partizana. U izostanku nekoliko prvotimaca, Cibona je pružila dostojan otpor, a Partizan je bez previše stresa potvrdio već unaprijed upisanu uvjerljivu pobjedu.

Cibosi su se solidno držali tek do polovice prve četvrtine, kada kreće domaći napadački uragan, kojim do konca dionice košarkaši Partizana stižu do vodstva 34:20. Prvenstveno zahvaljujući raspoloženom Anthonyu Barberu, domaćini nisu već do poluvremena otišli na preko 20 poena prednosti, a budući da je Cibonin razigravač u drugoj četvrtini ubacio 14 poena i koliko-toliko držao goste na životu.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 63:47, a u nastavku su Crno-beli malo po malo dizali svoju prednost. Teško da je Cibona mogla očekivati išta bolje kada nakon 30 minuta primiš 91 poen, unatoč jako dobrih 66 postignutih poena u tome razdoblju. Do kraja susreta nije bilo previše uzbuđenja, pa su domaćini, čiji je trener Željko Obradović uspio razigrati sve igrače iz današnjeg rostera, stigli do pobjede 113:78.

Najbolji strijelac domaćina je s 15 poena bio Aleksej Pokuševski, dok se Barber kod Cibone zaustavio na 20 poena.