City golom Akea izbacio Tottenham iz FA Kupa, remi Chelsea i Aston Ville

Večeras su odigrane četiri utakmice četvrte runde FA Kupa, a susret večeri je bio između Tottenhama i Manchester Cityja. Spursi su bili inferiornija momčad cijeli susret u kojem su uputili samo jedan udarac. “Građani” su bili bolja ekipa te su do 1:0 pobjede i prolaza došli u 88. minuti kada je pogodak postigao Nathan Ake.

Za momčad Pepa Guardiole su reprezentativci Hrvatske Joško Gvardiol i Mateo Kovačić odigrali svih 90 minuta. Oba Hrvata su dobili žuti karton; Kovačić je svog zaradio u 56. minuti dok je Gvardiol u bilježnicu suca Paul Tierneyja ušao u 84. minuti zbog prigovora.

Chelsea je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Aston Ville te je isti rezultato bio na utakmici Bristol Cityja i Nottingham Foresta. Oba susreta će se tradicionalno ponoviti s zamjenom domaćinstva, a ista stvar će se desiti i u dvoboju Sheffield Wednesdayja i Coventryja koji su odigrali 1:1.