City s Kovačićem i Gvardiolom od prve minute svladao Sheffield

Manchester City nije imao problem na domaćem terenu protiv fenjeraša Sheffield Uniteda. Na kraju su slavili 2:0. Joško Gvardiol odigrao je svih 90 minuta, dok je Mateo Kovačić izašao u 66. minuti.

Domaćini su uspjeli probiti goste iz Sheffielda već u 14. minuti. Rodri je primio loptu na sredini terena i sjurio se prema protivničkom golu prije nego je zabio za rano vodstvo.

Napadao je City do kraja poluvremena, ali bezuspješno. Tako se na predah otišlo s minimalnom prednosti Građana.

Vodstvo je udvostručeno u 61. minuti. Većinu posla napravio je Phil Foden, a posao je dovršio Julian Alvarez. Argentinac se tako treću utakmicu u nizu upisao u strijelce.

Nakon drugog gola, City je spustio nogu s gasa i mirno priveo utakmicu kraju. Građani su se sada približili Liverpoolu na samo dva boda. S druge strane, Sheffield United je ostao zakucan za dno ljestvice.