Ćorić preokretom poražen od Bublika u finalu Montpelliera

Borna Ćorić nije uspio stići do svog četvrtog naslova na ATP Touru. Bolji od njega u finalu Montpelliera bio je Kazahstanac Alexander Bublik 5:7 6:2 6:3.

Već u prvom servis gemu Bublik je oduzeo servis Borni, no Ćorić se brzo vraća u set. Kod rezultata 5:5 hrvatski tenisač oduzima po drugi put u setu servis Bubliku te osvaja prvi set rezultatom 7:5. Činilo se kako je momentum na strani Ćorića, ali iduća dva seta nisu to pokazala.

Za 36 minuta igre Bublik je uzeo drugi set s laganih 6:2 i moralo se ići u treći set kako bi dobili pobjednika. Bublik je rano uzeo break i na kraju stigao do naslova s 6:3 u odlučujućem setu. Imao je Borna čak četiri break lopte u trećem setu, no odlični Kazahstanac nije mu dopustio povratak u meč.

Ovo je bio drugi međusobni dvoboj Ćorića i Bublika, ujedno i drugo slavlje Kazahstanca. Prvu pobjedu upisao je prošle godine u Halleu, kada je slavio s 2:0 u setovima.